سالن استراحت فراگیران مرکز آموزش آزاد

معرفی مرکز آموزش‌های آزاد تخصصی و مهارتی دانشگاه

مرکز آموزشهای آزاد تخصصی و مهارتی دانشگاه صنعتی شیراز با تصویب هیات امنای دانشگاه و بر اساس دو هدف راهبردی زیر در محل دانشگاه صنعتی شیراز واقع در بولوار مدرس تاسیس شده است:

1- بستری برای مهارت آموزی دانشجویان و آمادگی برای ورود به بازار کار

مرکز آموزش‌های آزاد می‌تواند فارغ از محدودیت‌های مقاطع و رشته های تحصیلی و چهارچوب‌های آکادمیک تعریف شده برای دوره های بلند مدت،با شناسایی نیازهای روز دانشجویان و دانش آموختگان برای ورود به بازار کار و کسب مشاغل ارزشمند، مهارت‌های اجتماعی، فنی و مهندسی و کسب و کار را در قالب دوره های آموزشی و کارگاه های کوتاه مدت و میان مدت مهارت آموزی طراحی و ارائه نماید. این کارگاه ها و دوره ها ممکن است توسط مرکز و با بهره گیری از ظرفیت های داخلی دانشگاه برگزار شود و یا اینکه با خرید خدمت از دیگر متولیان برگزاری دوره ها پاسخگوی نیازها باشد.

2- پلی برای تقویت و توسعه ارتباط دانشگاه با صنعت و سایر بخش‌های جامعه

برگزاری کارگاه های و دوره های آموزشی کوتاه مدت و موضوعی برای پاسخگویی به نیازهای صنایع و سایر بخش‌های جامعه، ضمن اینکه به حل مسائل جامعه کمک می کند فرصتی را برای اعضای هیأت علمی و متخصصین دانشگاه فراهم می‌کند تا با نیازهای روز صنعت و جامعه درگیر شده و فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود را نیز به درستی جهت دهی نمایند.از سوی دیگر ظرفیتی را فراهم می‌کند تا جامعه و صنعت، توانمندی‌های دانشگاه و سرمایه های آن را بشناسند و در موارد لزوم به آن مراجعه نمایند.

اتاق رایانه مرکز آموزش آزاد صنعتی شیراز

این مرکز از نظر ساختار تشکیلاتی در زیرمجموعه معاونت آموزشی دانشگاه قرار دارد و رییس مرکز بنا به پیشنهاد معاون آموزشی و ابلاغ رییس دانشگاه منصوب می‌شود. مرکز آموزش‌های آزاد تخصصی و مهارتی دانشگاه صنعتی شیراز علاوه بر در اختیار داشتن فضا و تجهیزات آموزشی مستقل شامل کلاس‌های استاندارد آموزشی با ظرفیت‌های متنوع، از سایر امکانات  دانشگاه  شامل سالن‌های کنفرانس متعدد و با ظرفیت‌های 50 تا 450 نفر، کلاس‌های درس دانشگاه با امکانات مطلوب نور و دما و تجهیزات آموزشی استاندارد، سالن‌های غذاخوری، امکان اسکان فراگیران و مدرسین در مهمانسراهای دانشگاه، سالن‌های مختلف ورزشی، مسجد، پارکینگ‌های سرپوشیده و روباز، فضای سبز و با نشاط دانشگاه نیز متناسب با دوره‌ها، کارگاه‌ها و همایش‌های منطقه ای، ملی و بین المللی بهره مند است.

در این مرکز دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی به صورت مستقل توسط مرکز و یا با همکاری سایر موسسات معتبر و توانمند در برگزاری کارگاه‌ها و دوره های تخصصی و مهارتی برگزار می‌شود.

نزدیک بودن دانشگاه صنعتی شیراز به فرودگاه بین المللی شهید دستغیب، پایانه‌های مسافربری شهید کاوه و شهید کاراندیش و همچنین ایستگاه متروی غدیر که متصل به دیوار این دانشگاه است وامکان دسترسی سریع به دانشگاه از طریق کنارگذرهای تخت جمشید و ساحلی شرقی، فارغ از ترافیک موجود خودروها در خیابان‌های مرکزی شهر دسترسی به این مکان را برای مراجعین بسیار آسان نموده و فرصتی منحصر به فرد برای دانشگاه، مرکز و متقاضیان همکاری و همچنین فراگیران دوره‌ها و کارگاه‌ها برای همکاری و هم افزایی در محیط آموزشی مطلوب در شهر زیبا،تاریخی ، مهم و استراتژیک علمی شیراز فراهم نموده است.

با توجه به نیاز کارکنان دانشگاه و سایر دستگاه‌های اجرایی، واحد آموزش کارکنان دولت نیز از پاییز 1398 در مرکز فعالیت خود را شروع نموده و با بهره گیری از فضاهای در اختیار مرکز، بخش قابل توجهی از نیاز کارشناسان و مدیران سایر دستگاه‌های اجرایی را نیز در سطح تخصصی بسیارمطلوبی برطرف می‌نماید.

 

امکانات مورد استفاده مرکز

اعضای مرکز

سعید بختیاری

رئیس مرکز
071-37354505 داخلی 2848

مریم برزگر

کارشناس آموزش کارکنان دولت
071-37354505 داخلی 2800

محمد ایزدیان

کارشناس سامانه ثبت نام الکترونیک
071-37353101

الهه طاهریانفر

کارشناس بخش مهندسی برق
071-37353101

امیرحسین معدلی

سرپرست کارگاه الکترونیک
071-37353101

معصومه شبان

کارشناس آموزش
071-37353101

طاهره پرویزی

سرپرست بخش فوتونیک و لیزر
کارشناس آموزش
071-37353101

وصال کریمی

کارشناس شبکه‌های مجازی
instagram: @sutech_otc

امید رجائی

مسئول پشتیبانی انفوورماتیک
omid«atSign»rajaei.net

0 +
فراگیر
0 +
دپارتمان فعال
0 +
مدرس حرفه‌ای
0 +
دوره آموزشی
آدرس مرکز:
تلفن تماس مرکز:

مرکز آموزش‌های آزاد، تخصصی و مجازی دانشگاه صنعتی شیراز، به عنوان یکی از بخش‌های اصلی این دانشگاه در زمینه مهارت افزایی و حرفه آموزی دانشجویان و فراگیران آزاد فعالیت دارد. این مرکز با بهره‌گیری از مدرسان با تجربه در زمینه‌های تخصصی یا عمومی با تکیه بر تجربیات متخصصین در فضای آکادمیک دانشگاهی و …