کارگاه آموزش کامسول در شیراز

کارگاه یک روزه نرم افزار کامسول

آشنایی و کار با نرم افزار COMSOL

130,000 تومان

کارگاه 8 ساعته

نرم افزار COMSOL Multiphysics همه منظوره بوده و با استفاده از روش­های حل عددی پیشرفته اقدام به مدل­سازی و شبیه ­سازی مسائل فیزیک ­محور می کند. با استفاده از این نرم ­افزار شما قادر خواهید بود که پدیده­ های شامل چند فیزیک و یا پدیده­ های جفت شده به هم (coupled) رابه کمک بیش از ۳۰ ماژول موجود در این نرم ­افزار تحلیل کنید. همچنین قادر خواهید بود که پلتفرم شبیه­سازی را با استفاده از ابزارها و رابط­های اختصاصی برای کاربردهای الکتریکی، مکانیکی، شیمیایی و جریان سیال توسعه دهید. افزونه های (Add-Ons) این نرم افزار امکان اتصال شبیه ­سازی های شما در محیط COMSOL Multiphysics را با سایر روش های محاسباتی و نرم افزارهای طراحی دو بعدی و سه بعدی (CAD) و نرم افزارهای طراحی قطعات الکترونیکی (ECAD) به صورت همزمان (real-time) فراهم می­آورد.

هر سه مرحله ی پیش پردازش، پردازش و پس پردازش در محیط کامسول قابل انجام است. جهت سهولت در طراحی و شبیه‌سازی امکان برقرای ارتباط هم زمان (Live Link) با سایر نرم افزارها نظیر متلب (MATLAB)، اکسل (Excel)، اتوکد (AutoCAD)، سالیدورک (SolidWorks)، سالید اج (Solid Edge)، رویت (Revit)، کتیا (CATIA) و اینونتور (Inventor) وجود دارد که به هنگام نصب نرم افزار در صورت موجود بودن نرم افزارهای ذکرشده، پلاگین های (plug in) نرم افزار به صورت خودکار در نرم افزارهای مقصد بارگذاری می شود.

محیط کار (Desktop) نرم افزار COMSOL به صورت یکپارچه می باشد که سبب سهولت در انجام شبیه سازی های مابین رشته­ای می شود. ماژول های افزودنی به نرم افزار نیز این یکپارچگی را حفظ نموده و نحوه تعامل شما با نرم ­افزار حتی در حضور این ماژول­ها به هیچ عنوان تغییر نمی­کند. با استفاده از این نرم ­افزار به راحتی می­توانید با قابلیت اطمینان بالایی مدل­هایی از یک نوع فیزیک را در محیط و بسترهایی با چند فیزیک توسعه دهید تا چندین پدیده به صورت همزمان درحل مساله لحاظ شوند. دستیابی به این امکان حتی این قدرت را به شما می­دهد که بدون دانستن معلومات عمیق از مدل ریاضی مساله و روش­های حل عددی، مسایل خود را حل نمایید.

به عنوان مثال، شما در COMSOL Multiphysics قادر خواهید بود که معادلات دلخواه خود را که می تواند شامل خواص ماده، مرزها، ترم­های مربوط به منبع و چاه (sink and source) و یا یک جفت معالات دیفرانسیل جزئی (PEDs) باشد را وارد مساله کنید.

سرفصل‌های دوره آموزشی:

  •  
تصویر مرد

گروه پارس اپتیک

ParsOptic.ocm

آموزش نرم افزار کامسول

سوالات متداول

تمامی دوره‌هایی که توسط مرکز آموزش‌های آزاد تخصصی و مهارتی دانشگاه صنعتی شیراز برگزار می‌شوند، علاوه بر پروسه تایید مدرس، می‌بایست سرفصل‌های معتبر، به‌روز و مرتبط داشته باشند؛ در غیر این‌صورت تایید دوره با مشکل مواجه خواهد شد.

پس از مطالعه کامل توضیحات دوره، با کلیک بر روی لینک ثبت نام در بالای همین بخش، شما به صفحه ثبت نام دوره‌ی مورد نظر هدایت خواهید شد. پس از تکمیل دقیق اطلاعات خواسته شده، نسبت به تایید و ثبت اطلاعات اقدام نمایید. در صورتی که دوره مورد نظر شامل هزینه بود، به صفحه درگاه پرداخت هدایت خواهید شد و پس از تایید پرداخت، ثبت نام شما قطعی شده و کد پیگیری به شما داده می‌شود.

بله! به تمام شرکت کنندگان دوره‌های مرکز آموزش آزاد تخصصی و مهارتی دانشگاه صنعتی شیراز، در صورت تایید مدرس دوره، گواهینامه معتبر با آرم و مهر مرکز به فراگیران ارائه خواهد شد.

در صورتی که نکته‌ی مبهمی در مورد این دوره برای شما وجود دارد، می‌توانید با شماره تماس مرکز (37353101-071) تماس گرفته و یا از صفحه تماس با مرکز، راه‌های دیگر را امتحان کنید!