پوستر دوره برقکار صنعتی

دوره برق‌کار صنعتی

یک برق‌کار صنعتی شوید و کسب درآمد کنید!

1,500,000 تومان (آزاد)

500,000 تخفیف دانشجویان صنعتی

300,000 تخفیف برای دانشجویان

20 جلسه 4 ساعته

روزهای برگزاری به‌زودی

دوره آموزشی برقکار صنعتی یکی از دوره های کاربردی رشته برق است. شما در این دوره با کلیه اجزا و قطعات تابلو های برق صنعتی آشنا خواهید شد و اصول برق کشی صنعتی در کارخانجات را فرا خواهید گرفت. تابلو برق در کارخانه حکم قلب کارخانه برای پمپاژ خون به دستگاه های موجود در آن را دارد. متأسفانه حتی فارغ‌التحصیلان برق و الکترونیک نیز با تابلوهای برق صنعتی و سایر تجهیزات برق صنعتی به خوبی آشنا نیستند. این دوره برای آشنایی بیشتر کارآموزان با نصب و راه اندازی برق صنعتی تشکیل گشته است و از دوره های عملی مناسب بازار کار می باشد.

آموزش برق صنعتی بیشتر مناسب چه کسانی است؟

مطمئناً شناخت مفاهیم اولیه الکترونیک مانند ولتاژ، مقاومت و… برای شناخت برق صنعتی به اندازه ای مهم است که یک فرد با سواد برای خواندن و نوشتن نیازمند الفبای فارسی است. بنابراین افرادی که این مفاهیم را در دانشگاه، هنرستان و یا حتی در محیط کار یاد گرفته اند به نسبت سایر کارآموزان جلوتر خواهند بود. پس آشنایی با مفاهیم ابتدایی برق و الکترونیک از ضروری ترین پیش نیازهای ورود به این بازار کار مهم است.

 

فرصت های کاری برق صنعتی

این روزها کارخانجات با تابلوهای مدرن و توسعه یافته اداره می شوند. هر تابلویی متشکل از قطعات و اجزای مهمی نظیر انواع رله ها، کنتاکتور و بی متال است. علاوه بر قطعات نامبرده در یک تابلو برق، انواع کلیدها، تجهیزات اندازه گیری، ترانس و کابل وجود دارد. فرصت های کاری برق صنعتی کاملاً با شناخت دقیق قطعات مذکور میسر می شود. یک فرد برق کار صنعتی باید به خوبی کاربرد هر قطعه را بداند و با تعمیر و راه اندازی آن آشنا باشد. خرابی هر قطعه در داخل تابلو موجب قطع برق کلیه دستگاه های یک کارخانه می شود. ضرر و زیانی که مستقیماً متوجه صاحب کارخانه است و متأسفانه نیروی متخصص تعمیرکار برای رفع چنین معایبی کمتر وجود دارد. بنابراین فرصت های کاری برق صنعتی بسیار وسیع است و شما با یادگیری اصول آن می توانید به راحتی جذب بازار کار رو به توسعه برق صنعتی شوید.


چه کسانی می‌توانند در این دوره شرکت کنند و چه پیش‌نیازهای دارد؟

همه افراد فارغ از تخصص، تحصیلات و زمینه فعالیت می‌توانند بدون محدودیت از این دوره آموزشی استفاده کنند. مخاطبین این دوره بیشتر دانشجویان, تکنسین‌ها و مهندسین برق, الکترونیک, قدرت و علاقمندان رشته برق صنعتی, ابزار دقیق, کنترل و یا مسئولین برق کارخانه ها، شرکت ها و سازمان هایی که با تابلو های راه اندازی انواع موتور های سه فاز و سر و کار دارند می باشد.
همچنین بسیاری از فعالان صنعت برق می‌توانند به منزله تکمیل یا بروزرسانی مهارت فنی خود به آموزش‌های این دوره تکیه کنند. برای مثال تیپ‌های متعدد فنی مانند برق ساختمان، تأسیسات، تابلوسازهای صنعتی، سیم‌پیچ‌ ماشین‌های الکتریکی و حتی تعمیرکاران تجهیزات الکتریکی و لوازم خانگی می‌توانند از دوره آموزشی برقکار صنعتی عممومی به عنوان مهارت مکمل در شغل خود بهره بگیرند.

زمینه کاری کارآموزان این رشته و بازار کار آن؟

کلیه‌ی کارخانجات و کارگاه‌های بزرگ و کوچک تولیدی برای مدیریت شبکه برق خود نیاز به متخصصین برق دارند. گستره فعالیت تکنیسین‌های برق صنعتی به گستردگی کل صنعت یک کشور است. به طور کلی می‌توان گفت هر کجا که برق سه‌فاز، تک فاز و خصوصا موتور الکتریکی استفاده شود نیاز به تخصص برق صنعتی خواهد بود، بنابراین نیازهای شغلی وسیعی برای فارغ التحصیلان کاربلد در این رشته است و این تخصص را می‌توان یکی از پر متقاضی‌ترین تخصص‌های فنی دانست.

 

درآمد شغل برق صنعتی

درآمد شغل برق صنعتی بر اساس شاخص های مختلفی تعیین می‌گردد. اما به طور قطع راه اندازی و نصب یک پروژه کامل برق صنعتی درآمد زیادی را عاید پیمانکار این پروژه خواهد کرد. اگر هم مایل باشید که نزد یک شرکت معتبر و بزرگ به کار برق صنعتی مشغول شوید، قاعدتاً حقوق خوبی را دریافت خواهید کرد، هرچندکه در این شغل مخاطرات جانی هم وجود دارد. بزرگ ترین مزیت شغل برقکار صنعتی این می باشد که فرد می تواند بصورت مستقل کار کند و در امد چشمگیری نسبت به فرد استخدام شده داشته باشد.

سرفصل‌های دوره آموزشی:

 • مبانی و اصول الکتریسیته از پایه
 • توضیح درباره شبکه های سه فاز
 • راه اندازی موتورهای الکتریکی با کلیدهای دستی
 • آشنايي با انواع تجهيزات راه اندازي الكتروموتورها (شستي- كنتاكتور- تايمر- بي متال- رله كنترل فاز- ميكروسوئيچ- كليد موتوري- رله كنترل بار- رله كنترل سطح مايعات- سنسورهای القایی)
 • طراحي مدارات فرمان و قدرت تركيبي ( تابع فرآيند يا زمان) و ترتيبي ( تابع فرآيند يا زمان)
 • انجام عملی و توضیح عملکرد حداقل 30 مدار پر کاربرد
 • راه اندازی موتور سه فاز
 • راه اندازي موتورهاي القايي سه فاز توسط انواع مدارات كنتاكتوري
 • توانايي شناخت و بكارگيري انواع دستگاه هاي اندازه گيري الكتريكي
 • عيب يابي و رفع عيب مدار فرمان و مدار قدرت
 • توانایی محاسبه و انتخاب کابل
  آشنایی با مفاهیم اولیه کنترل ورله های هوشمند بخصوصLOGOزیمنس
 • شناسایی سخت افزار ( LOGO ادوات و تجهیزات جانبی مانند کارت های دیجیتال و آنالوگ)
 • آشنایی با اصول نصب و راه اندازی نرم افزار LOGO soft comfort
 • شناسایی محیط نرم افزار و نحوه استفاده از توابع آن
  ایجاد توانایی جهت برنامه نویسی و ایجاد برنامه های کنترلی در محیط نرم افزار
  توانایی سیم کشی- راه اندازی و کنترل فرایندها
تصویر مرد

محمدامین رستمی

دوره آموزشی برقکار صنعتی

سوالات متداول

تمامی دوره‌هایی که توسط مرکز آموزش‌های آزاد تخصصی و مهارتی دانشگاه صنعتی شیراز برگزار می‌شوند، علاوه بر پروسه تایید مدرس، می‌بایست سرفصل‌های معتبر، به‌روز و مرتبط داشته باشند؛ در غیر این‌صورت تایید دوره با مشکل مواجه خواهد شد.

پس از مطالعه کامل توضیحات دوره، با کلیک بر روی لینک ثبت نام در بالای همین بخش، شما به صفحه ثبت نام دوره‌ی مورد نظر هدایت خواهید شد. پس از تکمیل دقیق اطلاعات خواسته شده، نسبت به تایید و ثبت اطلاعات اقدام نمایید. در صورتی که دوره مورد نظر شامل هزینه بود، به صفحه درگاه پرداخت هدایت خواهید شد و پس از تایید پرداخت، ثبت نام شما قطعی شده و کد پیگیری به شما داده می‌شود.

بله! به تمام شرکت کنندگان دوره‌های مرکز آموزش آزاد تخصصی و مهارتی دانشگاه صنعتی شیراز، در صورت تایید مدرس دوره، گواهینامه معتبر با آرم و مهر مرکز به فراگیران ارائه خواهد شد.

در صورتی که نکته‌ی مبهمی در مورد این دوره برای شما وجود دارد، می‌توانید با شماره تماس مرکز (37353101-071) تماس گرفته و یا از صفحه تماس با مرکز، راه‌های دیگر را امتحان کنید!