اطلاعیه: دانشجویانی که فرآیند ثبت‌نامشان در پیشخوان خدمت گلستان تکمیل نشده است، تا پایان ساعت اداری ۲ اسفند (سه‌شنبه) فرصت دارند که جهت تکمیل (تأیید توسط فرد تعریف‌شده) آن را پیگیری نمایند. سپس جهت انجام انتخاب واحد به مدیر محترم آموزش کل (دکتر مهدی‌پور) مراجعه کنند.

توجه: تمامی کلاس‌ها از تاریخ اعلام‌شده در همین صفحه (از ۳ و ۴ اسفند) آغاز خواهند شد.

امروزه با توجه به گسترش و اهمیت مفاهیم و علوم میان رشته‌ای و لزوم آشنایی متخصصین با مهارت‌هایی فراتر از حوزه تخصص و تحصیلات خود، بیشتر دانشگاه‌های معتبر جهان اقدام به برگزاری دوره‌های تخصصی تکمیلی نموده‌اند. به طور خلاصه دوره‌های تخصصی تکمیلی، دوره‌هایی هستند که دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند با گذراندن تعداد واحد‎ها یا ساعات مشخص (با توجه به آیین نامه‌های مصوب)، علاوه بر رشته اصلی خود و به طور همزمان با آن، در رشته و مهارت تخصصی دیگری یا متناسب با رشته خودشان تحصیل نمایند.

به عبارتی دیگر دوره‌های تخصصی تکمیلی می‌تواند فرصتی مناسب برای دانشجویان، در جهت جستجو و آموختن رویکردهای متفاوت و مهارت‌های مورد علاقه‌شان در رشته‌ای به جز رشته اصلی آن‌ها باشد.

هدف این دوره‌ها ایجاد بستری برای درک بهتر دانشجویان از جنبه‌های مختلف رشته‌های دیگر و آشنایی با تخصص‌هایی است که بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی می‌توانند پی بگیرند؛ همچنین دانشجویان در این دوره‌ها با انجام پروژه‌های مشترک تحقیقاتی و عملی با جنبه های گوناگون مهارتی و تجربه کار تیمی با افرادی از سایر رشته‌ها آشنا می‌گردند.

تخفیف ثبت‌نام (اطلاعات بیشتر در آئین‌نامه مالی)

  • کارشناسی: شرکت در دوره‌ها برای دانشجویانی که ترم گذشته (نیمسال اول ۰۱-۰۲) معدل ۱۷ و بالاتر داشته‌اند رایگان است. همچنین برای معدل‌های 16 تا 17 شهریه‌های کلاس‌ها با 50٪ تخفیف خواهد بود.
  • ارشد: دانشجویان ممتاز کارشناسی ارشد در هر دوره، طبق شرایطی که در آئین‌نامه مالی تشریح شده می‌توانند از تخفیف یا مزایای مربوطه استفاده کنند.
دوره‌های ویژه کارآموزی دانشگاه
مهارت‌افزایی و ارتقای توان اشتغال‌پذیری در کهاد
تا پایان مهلت ثبت‌نام در گلستان:
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
مهلت ثبت‌نام در گلستان به پایان رسیده است. (در ۳۰ بهمن ۱۴۰۱)

مهارت آموزی

بر اساس نیازهای بازار کار مهارت‌های کاربردی را بیاموزید!

حضوری

تمام دوره‌ها به‌جهت افزایش مهارت و همکاری گروهی

مدرسان حرفه‌ای

توسط مدرسانی که نیاز صنعت را می‌دانند

گواهی بین‌المللی

گواهی‌نامه فنی‌و‌حرفه‌ای برای تمام دوره‌ها

چگونگی ثبت‌نام در دوره‌ها

متناسب با وضعیت تحصیلی و درخواستِ خود می‌توانید از چهار روش زیر اقدام به ثبت‌نام در دوره‌های کهاد نمایید:

  1. روال عادی ثبت‌نام دانشجو: در بخش «پیشخوان خدمت» سیستم گلستان، «درخواست ثبت‌نام دوره کهاد» را انتخاب و پس از بارگذاری کارت واکسن آن را ثبت کنید. بعد از تأیید رئیس دانشکده، یک نام کاربری و رمز جدید به شما ارائه می‌شود. مشابه روند انتخاب واحد دروس اصلی، با نام کاربری جدید وارد گلستان شده و دوره کهاد مورد نظر خود را اخذ نمایید. (در صورت وجود مشکل، مشابه روش ۲، مورد را به‌عنوان مشکلات آموزشی ثبت کنید تا بررسی شود.)
  2. اگر دانشجو هستید و مشمول آئین‌نامه مالی (مثل تخفیف شهریه و افزایش سقف تعداد واحد): در بخش «پیشخوان خدمت» سیستم گلستان، «درخواست بررسی مشکلات آموزشی» را انتخاب و موضوع را «درخواست‌های متفرقه» انتخاب کنید. سپس در توضیحات درخواست، نام دوره / دوره‌های کهاد مورد نظر را نوشته و شرایط مشمولیت شهریه خود را ارائه کنید. پس از ثبت می‌تواند روند بررسی آن را از مدیریت آموزش کل (جناب دکتر مهدی‌پور) پیگیری نمایید.
  3. اگر دانشجویید اما درخواستی خارج از آئین‌نامه کهاد دارید یا نمی‌خواهید از سیستم گلستان و شرایط آئین‌نامه استفاده کنید: می‌توانید با مراجعه به سامانه azmoon.sutech.ac.ir ثبت‌نام خود را در دوره‌ی مورد نظر تکمیل و نهایی کنید.
  4. سایر متقاضیان (غیر دانشجو) نیز می‌توانند با مراجعه به سامانه azmoon.sutech.ac.ir ثبت‌نام خود را در دوره‌ی مورد نظر تکمیل و نهایی کنید.

در صورت وجود هر گونه مشکل در روند ثبت‌نام با دفتر معاونت آموزشی به شماره 37353500-071 تماس بگیرید.

دوره‌های ترم دوم ۱۴۰۱ (بهمن ماه)

مدیر سایت اینترنتی (وب‌مستری)

دانشکده مهندسی IT

آموزش وب‌مستری در شیراز

در این دوره با فعالیت‌ها، اصول و مفاهیم «مدیریت سایت» آشنا می‌شود و تمام کارهایی که یک مدیر سایت باید انجام دهد را به‌طور عملی روی پروژه‌های شخصی خودتان پیاده‌سازی می‌کنید.

در انتهای این دوره مهارت مدیریت هر نوع (شخصی، شرکتی، فروشگاهی) سایتی (بدون وابستگی به سیستم، زبان) را کسب خواهید کرد و در صورت علاقه‌مندی می‌تواند در آینده در یکی از زیرشاخه‌های آن متخصص شوید.

تکنسین عمومی امنیت شبکه

دانشکده مهندسی IT

تکنسین عمومی امنیت شبکه کسی است که سیستم امنیتی یک سازمان یا سیستم امنیت یک پایگاه داده را برای جلوگیری از حملات مهاجمین بطور کاملا مناسبی طراحی نماید. حملات افراد، برنامه ها و ویروسها را با توسعه سیستم امنیتی مانند دیواره آتش (Fire Wall)، کدگذاری و کد برگردان داده ها و دیگر اقدامات مقابله با دشمن کاهش دهد. اقدامات مخاطره آمیز درون سازمانی و اینترنتی را مدیریت نماید. کاربران شبکه را از دسترسی به برنامه های آلوده و خطرناک و ویروس ها حفظ نماید.

دانشکده مهندسی IT

برنامه‌نویسی بلاکچین

دانشکده مهندسی IT

پایتون کاربردی

دانشکده مهندسی صنایع

زبان پایتون به عنوان یک زبان برنامه‌نویسی ساده، پر کاربرد و محبوب در دنیا شناخته می‌شود. برخی این زبان را یک زبان «همه منظوره» می دانند که در حوزه‌های مختلف حرفی برای گفتن دارد.

در این دوره، علاوه بر یادگیری زبان پایتون (تقریباً تا سطح متوسط)با چند ماژول در حوزه علوم داده کار می‌کنیم. همچنین با تمرین‌های هدفمند، مهارت حل مسئله برنامه‌نویسی خود را تقویت می‌کنیم تا در مواجهه با چالش‌های مختلف، راحت‌تر کدنویسی کنیم.

جزئیات بییشتر در مورد مباحث دوره را می‌توانید در صفحه توضیحات (لینک دکمه سبز رنگ) ببینید.

دانشکده مهندسی صنایع

لوگوی پایتون

مدیریت و کنترل پروژه با نرم‌افزار Primavera

دانشکده مهندسی صنایع

کسب مهارت و توانمندی در برنامه‌ریزی و کنترل پروژه به صورت نرم‌افزاری و ارتقای مهارت و دانش به‌روز در این حوزه یک الزام در هر محیط صنعتی است. امروزه، یکی از اصول مهم برای ورود به محیط کار میزان توانمندی فرد در استفاده از ابزارها و تکنیک‌های تخصصی به صورت کاربردی است.

آموزش PLC درجه یک پیشرفته

دانشکده مهندسی برق

در گذشته به منظور کنترل پروسه های صنعتی و تولیدی از سیستم های کنترل رله ای استفاده می شد اما مصرف بالای انرژی و عیب یابی و تعمیرات طاقت فرسای این سیستم ها از جمله دلایلی بود که تولید کنندگان و پژوهشگران صنعت کنترل را به فکر جایگزین مناسبی برای این سیستم ها انداخت. (PLC (Programmable logic controller در واقع یک کامپیوتر دیجیتال صنعتی است که برای کار در شرایط سخت، طراحی و ساخته شده است و یکی از جایگزین های مناسب سیستم های کنترل رله ای است.

دانشکده مهندسی برق

هیدرولیک و پنوماتیک

دانشکده مهندسی برق

دوره هیدرولیک کهاد دانشکده برق شیراز

نتورک پلاس (Network Plus)

دانشکده مهندسی برق

دوره نتورک پلاس کهاد برق شیراز

نصب سیستم دوربین‌های مدار بسته و تحت شبکه

دانشکده مهندسی برق

دوره آموزشی نصب و تعمیر دوربین مدار بسته در شیراز

سیستم هوشمندسازی ساختمان (BMS)

دوره خانه هوشمند مهارت آموزی

سؤالات متداول و راهنما

آپدیت: روند ثبت‌نام جدید (۳ روش) در بالای دوره‌های همین صفحه (یعنی در اینجا) توضیح داده شده است.

ابتدا باید از بخش «پیشخوان» سیستم گلستان خود اقدام به درخواست ثبت‌نام در دوره‌های کهاد کنید. پس از تأیید درخواست، یک نام کاربری و رمز عبور جدید (در گلستان) برای شما ایجاد می‌شود. با اطلاعاتِ کاربری جدید می‌توانید وارد حساب شده و اقدام به اخذ درس مورد نظر کنید. همچنین در صورتی که مشکل یا سؤالی در این فرآیند داشتید، می‌توانید در ساعات اداری با شماره تماس‌های بخش آموزش کل تماس بگیرید.

همچنین می‌توانید جهت پیگیری مشکلات روند ثبت‌نام با دفتر معاونت آموزشی به شماره 37353500-071 تماس بگیرید.

امروزه با توجه به گسترش و اهمیت مفاهیم و علوم میان رشته‌ای و لزوم آشنایی متخصصین با مهارت‌هایی فراتر از حوزه تخصص و تحصیلات خود، بیشتر دانشگاه‌های معتبر جهان اقدام به برگزاری دوره‌های تخصصی تکمیلی نموده‌اند. به طور خلاصه دوره‌های تخصصی تکمیلی، دوره‌هایی هستند که دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند با گذراندن تعداد واحد‎ها یا ساعات مشخص (با توجه به آیین نامه‌های مصوب)، علاوه بر رشته اصلی خود و به طور همزمان با آن، در رشته و مهارت تخصصی دیگری یا متناسب با رشته خودشان تحصیل نمایند.

به عبارتی دیگر دوره‌های تخصصی تکمیلی می‌تواند فرصتی مناسب برای دانشجویان، در جهت جستجو و آموختن رویکردهای متفاوت و مهارت‌های مورد علاقه‌شان در رشته‌ای به جز رشته اصلی آن‌ها باشد.

هدف این دوره‌ها ایجاد بستری برای درک بهتر دانشجویان از جنبه‌های مختلف رشته‌های دیگر و آشنایی با تخصص‌هایی است که بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی می‌توانند پی بگیرند؛ همچنین دانشجویان در این دوره‌ها با انجام پروژه‌های مشترک تحقیقاتی و عملی با جنبه های گوناگون مهارتی و تجربه کار تیمی با افرادی از سایر رشته‌ها آشنا می‌گردند.

بله؛ رزومه و تجربه کاری تمام مدرسین دوره‌های کهاد توسط کارگروه مهارت و دانشکدهٔ مربوطه بررسی و تأیید شده است.

دانشجویان غیر دانشجو یا خارج از دانشگاه می‌توانند جهت ثبت‌نام به سامانه ثبت‌نام آموزش‌های آزاد به آدرس azmoon.sutech.ac.ir جهت ثبت‌نام در هر یک از دوره‌های کهاد نیم‌سال دوم ۰۲-۱۴۰۱ مراجعه نمایند.

اگر برای ثبت‌نام در دوره (در سیستم گلستان) مشکل یا سؤالی دارید، از گزینه‌های راهنمای گلستان استفاده کنید. همینطور می‌توانید با مسئولِ محترم آموزش دانشکده‌ها (کارشناس آموزش دانشکده) یا کارشناسان محترم اداره آموزش و تحصیلات تکمیلی (آموزشِ کل) تماس بگیرید. (تلفن‌های داخلی در اینجا و اینجا)

آدرس مرکز:
تلفن تماس مرکز:

مرکز آموزش‌های آزاد دانشگاه صنعتی شیراز، به عنوان یکی از بخش‌های اصلی این دانشگاه در زمینه مهارت افزایی و حرفه آموزی دانشجویان و فراگیران آزاد فعالیت دارد. این مرکز با بهره‌گیری از مدرسان با تجربه در زمینه‌های تخصصی یا عمومی با تکیه بر تجربیات متخصصین در فضای آکادمیک دانشگاهی و …