امروزه با توجه به گسترش و اهمیت مفاهیم و علوم میان رشته‌ای و لزوم آشنایی متخصصین با مهارت‌هایی فراتر از حوزه تخصص و تحصیلات خود، بیشتر دانشگاه‌های معتبر جهان اقدام به برگزاری دوره‌های تخصصی تکمیلی نموده‌اند. به طور خلاصه دوره‌های تخصصی تکمیلی، دوره‌هایی هستند که دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند با گذراندن تعداد واحد‎ها یا ساعات مشخص (با توجه به آیین نامه‌های مصوب)، علاوه بر رشته اصلی خود و به طور همزمان با آن، در رشته و مهارت تخصصی دیگری یا متناسب با رشته خودشان تحصیل نمایند.

به عبارتی دیگر دوره‌های تخصصی تکمیلی می‌تواند فرصتی مناسب برای دانشجویان، در جهت جستجو و آموختن رویکردهای متفاوت و مهارت‌های مورد علاقه‌شان در رشته‌ای به جز رشته اصلی آن‌ها باشد.

هدف این دوره‌ها ایجاد بستری برای درک بهتر دانشجویان از جنبه‌های مختلف رشته‌های دیگر و آشنایی با تخصص‌هایی است که بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی می‌توانند پی بگیرند؛ همچنین دانشجویان در این دوره‌ها با انجام پروژه‌های مشترک تحقیقاتی و عملی با جنبه های گوناگون مهارتی و تجربه کار تیمی با افرادی از سایر رشته‌ها آشنا می‌گردند.

مهارت‌افزایی و ارتقای توان اشتغال‌پذیری در کهاد

رایگان برای معدل‌های ۱۷ و بالاتر

شرکت در دوره‌ها برای دانشجویانی که ترم گذشته (نیمسال دوم ۰۰-۰۱) معدل ۱۷ و بالاتر داشته‌اند رایگان است. (اطلاعات بیشتر در آئین‌نامه‌های زیر)

دوره‌های ویژه کارآموزی دانشگاه
تا پایان مهلت ثبت‌نام در گلستان:
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
مهلت ثبت‌نام در گلستان به پایان رسیده است. (در ۱۲ مهر ۱۴۰۱)

مهارت آموزی

بر اساس نیازهای بازار کار مهارت‌های کاربردی را بیاموزید!

حضوری

تمام دوره‌ها به‌جهت افزایش مهارت و همکاری گروهی

مدرسان حرفه‌ای

توسط مدرسانی که نیاز صنعت را می‌دانند

گواهی‌نامه مهارتی

درج در ریزنمرات کهاد و گواهی جداگانه برای هر دوره

دوره‌های ترم اول ۱۴۰۱ (مهر ماه)

تربیت مدیر سایت (وب‌مستری) با نگاه فنی

آموزش وب‌مستری در شیراز

در این دوره با فعالیت‌ها، اصول و مفاهیم «مدیریت سایت» آشنا می‌شود و تمام کارهایی که یک مدیر سایت باید انجام دهد را به‌طور عملی روی پروژه‌های شخصی خودتان پیاده‌سازی می‌کنید.

در انتهای این دوره مهارت مدیریت هر نوع (شخصی، شرکتی، فروشگاهی) سایتی (بدون وابستگی به سیستم، زبان) را کسب خواهید کرد و در صورت علاقه‌مندی می‌تواند در آینده در یکی از زیرشاخه‌های آن متخصص شوید.

برای رزرو دوره جدید وب‌مستری، می‌توانید طبق راهنمای صفحه توضیحات و معرفی این دوره اعلام علاقه‌مندی و پیش‌ثبت‌نام کنید.

برنامه‌نویسی مقدماتی با پایتون

زبان برنامه نویسی پایتون، زبانی با یادگیری آسان محسوب می‌شود و از همین رو بسیاری از برنامه‌نویس‌های تازه‌کار آن را به عنوان اولین زبان برنامه‌نویسی خود برمی‌گزینند، زیرا پایتون به عنوان یک «زبان همه‌منظوره» ساخته و توسعه داده شده و محدود به توسعه نوع خاصی از نرم‌افزارها نیست. به بیان دیگر، می‌توان از آن برای هر کاری استفاده کرد. بنابراین، یادگیری پایتون بسیار حائز اهمیت است.

لوگوی پایتون

مدیریت و کنترل پروژه با نرم‌افزار Primavera Enterprises

کسب مهارت و توانمندی در برنامه‌ریزی و کنترل پروژه به صورت نرم‌افزاری و ارتقای مهارت و دانش به‌روز در این حوزه یک الزام در هر محیط صنعتی است. امروزه، یکی از اصول مهم برای ورود به محیط کار میزان توانمندی فرد در استفاده از ابزارها و تکنیک‌های تخصصی به صورت کاربردی است.

آموزش PLC

در گذشته به منظور کنترل پروسه های صنعتی و تولیدی از سیستم های کنترل رله ای استفاده می شد اما مصرف بالای انرژی و عیب یابی و تعمیرات طاقت فرسای این سیستم ها از جمله دلایلی بود که تولید کنندگان و پژوهشگران صنعت کنترل را به فکر جایگزین مناسبی برای این سیستم ها انداخت. (PLC (Programmable logic controller در واقع یک کامپیوتر دیجیتال صنعتی است که برای کار در شرایط سخت، طراحی و ساخته شده است و یکی از جایگزین های مناسب سیستم های کنترل رله ای است.

تعمیرکار سخت‌افزار تلفن همراه

لوگو تعمیر تجهیزات الکترونیکی

دوره آموزش تعمیر گوشی تلفن همراه به صورت تخصصی و ویژه بازار کار تدریس می‌شود. این دوره شامل سرفصل‌های تخصصی است که اگر بخواهید یک تعمیرکار خوب موبایل شوید حتما باید آن‌ها را بدانید و مهارتش را کسب کرده باشید.

تأسیسات برقی ساختمان

طبق آیین نامه اجرایی ماده 33 قانون نظام مهندسی و کنترل اجرای ساختمان و ضرورت تایید یک کارشناس در زمان ساخت و بنا کردن هر ساختمان جدید، داشتن مهارت بالا در زمینه تاسیسات الکتریکی روز به روز مورد توجه بیشتر قرار گرفته است.
یک مهندس خبره در زمینه برق صنعتی و تاسیسات الکتریکی میتواند به راحتی در هر یک از صنایع موجود در کشور از صنایع مادر گرفته تا صنعت نفت و گاز، به عنوان یک کارشناس و یا ناظر بر روند اجرای پروژه مشغول به کار شود.

آزمایشگاه مبانی برق و الکترونیک خودرو

سؤالات متداول و راهنما

ابتدا باید از بخش «پیشخوان» سیستم گلستان خود اقدام به درخواست ثبت‌نام در دوره‌های کهاد کنید. پس از تأیید درخواست، یک نام کاربری و رمز عبور جدید (در گلستان) برای شما ایجاد می‌شود. با اطلاعاتِ کاربری جدید می‌توانید وارد حساب شده و اقدام به اخذ درس مورد نظر کنید. همچنین در صورتی که مشکل یا سؤالی در این فرآیند داشتید، می‌توانید در ساعات اداری با شماره تماس‌های بخش آموزش کل تماس بگیرید.

امروزه با توجه به گسترش و اهمیت مفاهیم و علوم میان رشته‌ای و لزوم آشنایی متخصصین با مهارت‌هایی فراتر از حوزه تخصص و تحصیلات خود، بیشتر دانشگاه‌های معتبر جهان اقدام به برگزاری دوره‌های تخصصی تکمیلی نموده‌اند. به طور خلاصه دوره‌های تخصصی تکمیلی، دوره‌هایی هستند که دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند با گذراندن تعداد واحد‎ها یا ساعات مشخص (با توجه به آیین نامه‌های مصوب)، علاوه بر رشته اصلی خود و به طور همزمان با آن، در رشته و مهارت تخصصی دیگری یا متناسب با رشته خودشان تحصیل نمایند.

به عبارتی دیگر دوره‌های تخصصی تکمیلی می‌تواند فرصتی مناسب برای دانشجویان، در جهت جستجو و آموختن رویکردهای متفاوت و مهارت‌های مورد علاقه‌شان در رشته‌ای به جز رشته اصلی آن‌ها باشد.

هدف این دوره‌ها ایجاد بستری برای درک بهتر دانشجویان از جنبه‌های مختلف رشته‌های دیگر و آشنایی با تخصص‌هایی است که بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی می‌توانند پی بگیرند؛ همچنین دانشجویان در این دوره‌ها با انجام پروژه‌های مشترک تحقیقاتی و عملی با جنبه های گوناگون مهارتی و تجربه کار تیمی با افرادی از سایر رشته‌ها آشنا می‌گردند.

بله؛ رزومه و تجربه کاری تمام مدرسین دوره‌های کهاد توسط کارگروه مهارت و دانشکدهٔ مربوطه بررسی و تأیید شده است.

اولویت ثبت‌نام با دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز است. در صورت علاقه‌مندی به شرکت در دوره‌ها، می‌توانید با کارشناسان محترم دانشکده‌ها یا کارشناسان محترم امور آموزش و تحصیلات تکمیلی (آموزش کل) تماس گرفته و اطلاعات خود را اعلام کنید. در هفتهٔ اول مهرماه ۱۴۰۱ این درخواست‌ها بررسی شده و در صورت وجودِ ظرفیت به‌صورت تلفنی با شما هماهنگ می‌شود. در صورتی‌که تعداد علاقه‌مندان به این دوره بیش از ظرفیت شود، ممکن است در آیندهٔ نزدیک دوره مشابهی زیر نظر مرکز آموزش‌های آزاد دانشگاه برگزار گردد.

صرفاً برای دوره «تربیت مدیر سایت (وب‌مستری)» کافی است فرم اعلام علاقه‌مندی در این لینک (+) را تکمیل نمایید و نیازی به تماس تلفنی با مسئولین نیست. درخواست شما بررسی و با شما هماهنگ می‌شود.

اگر برای ثبت‌نام در دوره (در سیستم گلستان) مشکل یا سؤالی دارید، از گزینه‌های راهنمای گلستان استفاده کنید. همینطور می‌توانید با مسئولِ محترم آموزش دانشکده‌ها (کارشناس آموزش دانشکده) یا کارشناسان محترم اداره آموزش و تحصیلات تکمیلی (آموزشِ کل) تماس بگیرید. (تلفن‌های داخلی در اینجا و اینجا)

آدرس مرکز:
تلفن تماس مرکز:

مرکز آموزش‌های آزاد دانشگاه صنعتی شیراز، به عنوان یکی از بخش‌های اصلی این دانشگاه در زمینه مهارت افزایی و حرفه آموزی دانشجویان و فراگیران آزاد فعالیت دارد. این مرکز با بهره‌گیری از مدرسان با تجربه در زمینه‌های تخصصی یا عمومی با تکیه بر تجربیات متخصصین در فضای آکادمیک دانشگاهی و …