آموزش نرم افزار لومریکال

آموزش نرم افزار لومریکال

برای شبیه سازی ادوات نوری (اپتیک و لیزر)

130,000 تومان (آزاد)

کارگاه یک روزه (با همکاری پارس اپتیک)

لومریکال یک نرم‌افزار قدرتمند و دقیق و در عین حال ساده و قابل فهم است که کار خود را در حوزه اپتیک و فوتونیک در سال 2003 به طور رسمی آغاز کرده است و برای طراحی و شبیه‌سازی دو و سه بعدی ادوات نوری و الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نرم‌افزار از سال ۲۰۰۶ تاکنون هر ساله کیفیت خود را بالا برده است که اکنون به عنوان یکی از رقبای جدی نرم‌افزارهای‌رایجی مثلComsol ،Rsoft component  و Optiwave قد علم کرده است.

نرم‌افزار لومریکال این امکان را به کاربر می دهد تا اثر نور را درک کرده و بتواند رفتار ساختارهای‌پیچیده، مدارها وسیستم‌ها را بررسی کند. در واقع lumerical از ترکیب دو کلمه‌ی luminous و numerical  به ترتیب به معنای پر از نور و مجموعه ای از اعداد تشکیل شده است. این نرم افزار از چهار ماژولFDTD Solutions ،Device ، MODE Solutions و Interconnect  تشکیل شده است که در این دوره، به معرفی و یادگیری ماژول MODE Solutions به عنوان پرکاربرد ترین ماژول خواهیم پرداخت.

Mode Solution  یکی از زیرمجموعه‌های‌پک لومریکال است و برای تحلیل و شبیه سازی انواع موجبرها، تارها و رزوناتورها استفاده می‌شود. این نرم افزار قادر است پارامترهایی از قبیل ضریب شکست مؤثر، تلفات و ضرایب پاشندگی را محاسبه کند. روش حل مسائل در این نرم افزار براساس روش عددی تفاضل محدود در حوزه زمان (FDTD) است.

  دوره پارس اپتیک

  سرفصل‌های دوره آموزشی:

  • معرفی نرم افزار لومریکال
  • معرفی ماژول‌های نرم افزار لومریکال
  • کاربرد و ویژگی های ماژول  MODE Solutions
  • تنظیمات منطقه شبیه سازی  MODE Solutions
  • انتخاب و ساخت ماده در ماژول MODE Solutions
  • مش بندی
  • شرایط اولیه
  • ترسیم و تنظیم ساختار
  • تنظیمات خروجی
  • انتقال نتایج به نرم افزار متلب (MATLAB)

  هزینه ثبت نام: 130,000 تومان

  تصویر مرد

  گروه پارس اپتیک

  ParsOptics.com

  دوره آموزشی لومریکال

  سوالات متداول

  تمامی دوره‌هایی که توسط مرکز آموزش‌های آزاد تخصصی و مهارتی دانشگاه صنعتی شیراز برگزار می‌شوند، علاوه بر پروسه تایید مدرس، می‌بایست سرفصل‌های معتبر، به‌روز و مرتبط داشته باشند؛ در غیر این‌صورت تایید دوره با مشکل مواجه خواهد شد.

  پس از مطالعه کامل توضیحات دوره، با کلیک بر روی لینک ثبت نام در بالای همین بخش، شما به صفحه ثبت نام دوره‌ی مورد نظر هدایت خواهید شد. پس از تکمیل دقیق اطلاعات خواسته شده، نسبت به تایید و ثبت اطلاعات اقدام نمایید. در صورتی که دوره مورد نظر شامل هزینه بود، به صفحه درگاه پرداخت هدایت خواهید شد و پس از تایید پرداخت، ثبت نام شما قطعی شده و کد پیگیری به شما داده می‌شود.

  بله! به تمام شرکت کنندگان دوره‌های مرکز آموزش آزاد تخصصی و مهارتی دانشگاه صنعتی شیراز، در صورت تایید مدرس دوره، گواهینامه معتبر با آرم و مهر مرکز به فراگیران ارائه خواهد شد.

  در صورتی که نکته‌ی مبهمی در مورد این دوره برای شما وجود دارد، می‌توانید با شماره تماس مرکز (37353101-071) تماس گرفته و یا از صفحه تماس با مرکز، راه‌های دیگر را امتحان کنید!