کارگاه آموزشی اپتیک استودیو

کارگاه یک روزه Optic Studio

نرم افزار شرکت زیمنس برای طراحی و تحلیل سامانه اپتیکی

130,000 تومان

کارگاه یک روزه

نرم‌افزار زیمکس یک نرم‌افزار طراحی اپتیکی است که برای طراحی و آنالیز سیستم‌های اپتیکی (Optical) و نورپردازی (Illumination) مورداستفاده قرار می‌گیرد. نرم‌افزار به‌وسیله ردیابی پرتو، انتشار پرتوهای نوری را در یک سیستم نوری مدل‌سازی می‌کند. درواقع می‌تواند اثر المان‌های نوری مانند لنزهای معمولی، لنزهای کروی، لنزهای شاخص گرادیان، آینه‌ها و المان‌های نوری پراشنده را به‌صورت استاندارد بررسی کرده و نمودارهای نقطه‌ای و پرتویی را تولید نماید.

نرم‌افزار از کتابخانه‌ای متشکل از عدسی‌های تجاری، مواد اپتیکی و لایه نشانی بهره می‌برد و می‌تواند در دو حالت ردیابی ترتیبی پرتو (sequential) از طریق المان‌های نوری، ردیابی غیر ترتیبی پرتو (non-sequential) برای آنالیز نورهای پراکنده و اپتیک فیزیکی انتشار پرتو کار کند. همچنین دارای قابلیت تلورانس‌گذاری به جهت تحلیل اثر نقص تولید و خطای مونتاژ است.

ویژگی اپتیک فیزیکی انتشار این نرم‌افزار می‌تواند برای ادواتی که پراش آن‌ها بسیار مهم است مانند انتشار پرتو لیزر و کوپلینگ نور در فیبر نوری تک مود مورداستفاده قرار گیرد. ابزار بهینه‌سازی این نرم‌افزار می‌تواند با تنظیم خودکار پارامترها طراحی اولیه لنزها را بهبود بخشد تا به بیشترین کارایی خود برسد و ابیراهی‌ها را کاهش دهد.

سرفصل‌های دوره آموزشی:

  • آموزش کلیات نرم افزار زیمنس اپتیک استودیو
  • آموزش ترسیم المان های متخلف
  • آموزش اعمال تغییرات در المان ها بدون استفاده از پنجره های تعریف سطح و المان
  • آموزش وارد و خارج کردن المان های طراحی شده به صورت فایل های CAD
  • آموزش حالت های ترتیبی و غیرترتیبی
  • آموزش نمودارهای پر کاربرد در تحلیل سامانه های اپتیکی
  • سطوح آشکارسازها، منابع نوری پیش فرض نرم افزار
  • آموزش بهینه سازی در نرم افزار
  • آموزش تلورانس گذاری در نرم افزار
تصویر مرد

گروه تخصصی پارس اپتیک

ParsOptic.com

دوره آموزشی Optic Studio

سوالات متداول

تمامی دوره‌هایی که توسط مرکز آموزش‌های آزاد تخصصی و مهارتی دانشگاه صنعتی شیراز برگزار می‌شوند، علاوه بر پروسه تایید مدرس، می‌بایست سرفصل‌های معتبر، به‌روز و مرتبط داشته باشند؛ در غیر این‌صورت تایید دوره با مشکل مواجه خواهد شد.

پس از مطالعه کامل توضیحات دوره، با کلیک بر روی لینک ثبت نام در بالای همین بخش، شما به صفحه ثبت نام دوره‌ی مورد نظر هدایت خواهید شد. پس از تکمیل دقیق اطلاعات خواسته شده، نسبت به تایید و ثبت اطلاعات اقدام نمایید. در صورتی که دوره مورد نظر شامل هزینه بود، به صفحه درگاه پرداخت هدایت خواهید شد و پس از تایید پرداخت، ثبت نام شما قطعی شده و کد پیگیری به شما داده می‌شود.

بله! به تمام شرکت کنندگان دوره‌های مرکز آموزش آزاد تخصصی و مهارتی دانشگاه صنعتی شیراز، در صورت تایید مدرس دوره، گواهینامه معتبر با آرم و مهر مرکز به فراگیران ارائه خواهد شد.

در صورتی که نکته‌ی مبهمی در مورد این دوره برای شما وجود دارد، می‌توانید با شماره تماس مرکز (37353101-071) تماس گرفته و یا از صفحه تماس با مرکز، راه‌های دیگر را امتحان کنید!