کارگاه ارائه حرفه‌ای با پاورپوینت

کارگاه ارائه حرفه‌ای با پاورپوینت

چگونه با پاورپوینت ارائه‌های جذاب داشته باشیم ؟

کارگاه 4 ساعته

5 دی ماه 98، ساعت 13 الی 17

به دلیل استقبال فراگیران از این کارگاه، برگزاری در اسفند ماه 98 مجدداً انجام خواهد شد.

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا در بعضی ارائه‌ها، مخاطبان میخکوب سخنران می‌شوند و از طرف دیگر در بعضی از سخنرانی ها با این که ظاهر اسلایدها پر از انیمیشن و رنگ و لعاب است، در نهایت مخاطبان دچار سرگیجه و خستگی می‌شوند؟!
آیا می دانید طبق تحقیقات انجام شده خیلی از مدرسان به خاطر استفاده اشتباه از نرم افزار پاورپوینت عملاً بازدهی کلاس و ارائه شان را پایین می آورند؟!
بله درست است! استفاده نادرست از پاورپوینت نه تنها به شما کمکی نمی کند بلکه می تواند خودش عاملی برای حواس پرتی مخاطبان شما باشد!
در این دوره آموزشی سعی داریم تا به جای آنکه آموزش ساخت پاورپوینت های خیلی پیچیده، اصولی را به شما آموزش دهیم که با رعایت آنها بتوانید در کنار سادگی، اسلایدهایی بسیار خلاقانه و موثر را ایجاد کنید. روش های ارائه شده در این دوره با توجه به منابع علمی از جمله سخنرانی های بسیار حرفه ای تد (TED) و مراجع علمی در حوزه اسلایدسازی تهیه شده و با مثال ها و توضیحات کافی آماده شده است.
از طرف دیگر علاوه بر پاورپوینت و اسلایدسازی، چگونگی ارتباط مدرس با مخاطبان بسیار مهم است. به همین دلیل در قسمت دوم، بحث ارائه‌ی حرفه‌ای را مطرح خواهیم کرد. در این قسمت به نکات کلیدی که در فن بیان و سخنرانی برای یک ارائه حرفه ای نیاز است پرداخته می شود. این نکات علی‌رغم سادگی، در صورتیکه خوب تمرین شده و در عمل استفاده شوند، می توانند سطح ارائه شما را چندین پله بالاتر ببرند و باعث شود بتوانید ارتباط بسیار خوبی را با مخاطبانتان برقرار کنید.

اما این کارگاه به درد چه کسانی می‌خورد؟

  1. دانش‌آموزان و دانشجویان کلیه رشته های تحصیلی که برای ارائه های دانشجویی و دفاع از پایان‌نامه نیاز به یادگیری مهارت های حرفه ای ارائه و ساخت پاورپوینت دارند.
  2. مدرسان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها به خصوص اساتیدی که دغدغه این را دارند که کلاسشان برای دانشجویان جذاب باشد و کسی در کلاسشان خوابش نبرد!
  3. کارآفرینان و صاحبان کسب و کارهای دانش‌بنیان و استارتاپ ها. افرادی که می‌خواهند محصولات و خدمات خود را به صورت حرفه ای برای سرمایه گزاران و شرکت های بزرگ پرزنت کنند.
  4. روسا و مدیران شرکت‌ها و مشاغل بزرگ که می‌خواهند از قالب گزارش‌های خشک سازمانی خارج شوند و ارائه هایی داشته باشند که مخاطب را به شنیدن وادار کند!
  5. در مجموع اگر می خواهید به عنوان یک فرد موثر در جامعه بتوانید خودتان را ارائه دهید (اصطلاحاً پرزنت کنید) مطمئن باشید که این کارگاه می‌تواند به شما کمک کند.

همه این‌ها درست، ولی من از سخنرانی می ترسم!

خیلی از دوستان چه در دانشگاه، چه در مدرسه و چه در جامعه از صحبت کردن در جلوی جمع می‌ترسند و به همین خاطر هرچه قدر هم که بتوانند اسلایدهای خوبی را تهیه کنند، باز نمی توانند آن‌طور که می‌خواهند ارائه خود را انجام دهند. در قسمت دوم، یک تکنیک فوق العاده قوی و کاربردی را برای از بین بردن ترس از سخنرانی یاد خواهید گرفت و بعد از آن می توانید سخنرانی های خود را در جمع های کوچک تا بزرگ انجام دهید.

سرفصل‌های کارگاه

عناوین آموزشی کارگاه ارائه حرفه‌ای پاورپوینت
تصویر مرد

پیمان پربها

کارشناس آموزش مجتمع پتروشیمی شیراز

سوالات متداول

تمامی دوره‌هایی که توسط مرکز آموزش‌های آزاد تخصصی و مهارتی دانشگاه صنعتی شیراز برگزار می‌شوند، علاوه بر پروسه تایید مدرس، می‌بایست سرفصل‌های معتبر، به‌روز و مرتبط داشته باشند؛ در غیر این‌صورت تایید دوره با مشکل مواجه خواهد شد.

پس از مطالعه کامل توضیحات دوره، با کلیک بر روی لینک ثبت نام در بالای همین بخش، شما به صفحه ثبت نام دوره‌ی مورد نظر هدایت خواهید شد. پس از تکمیل دقیق اطلاعات خواسته شده، نسبت به تایید و ثبت اطلاعات اقدام نمایید. در صورتی که دوره مورد نظر شامل هزینه بود، به صفحه درگاه پرداخت هدایت خواهید شد و پس از تایید پرداخت، ثبت نام شما قطعی شده و کد پیگیری به شما داده می‌شود.

بله! به تمام شرکت کنندگان دوره‌های مرکز آموزش آزاد تخصصی و مهارتی دانشگاه صنعتی شیراز، در صورت تایید مدرس دوره، گواهینامه معتبر با آرم و مهر مرکز به فراگیران ارائه خواهد شد.

در صورتی که نکته‌ی مبهمی در مورد این دوره برای شما وجود دارد، می‌توانید با شماره تماس مرکز (37353101-071) تماس گرفته و یا از صفحه تماس با مرکز، راه‌های دیگر را امتحان کنید!