آموزش متوقف نخواهد شد!

به دلیل رعایت مسائل بهداشتی و حفظ سلامت جامعه، کلاس‌های حضوری آموزش مرکز آموزش‌های آزاد تخصصی و مهراتی دانشگاه صنعتی شیراز موقتاً تعطیل شد. با آماده سازی زیرساخت لازم جهت برگزاری دوره‌ها به صورت آنلاین، از این پس دوره‌هایی که برگزاری آن‌ها به صورت بر خط ممکن باشد، به صورت آنلاین برگزار خواهند شد تا چرخه آموزشی متوقف نشود.

برگزاری وبینار و کلاس آنلاین

نرم افزار ویندوز

اگر می‌خواهید با کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود در کلاس‌ها شرکت کنید؛ ابتدا می‌بایست نرم افزار مخصوص ویندوز را دانلود و نصب کنید. برای هر جلسه آموزشی، به شما یک لینک داده می‌شود؛ با باز کردن آن لینک، وارد کلاس مورد نظر شده و در کلاس شرکت خواهید کرد.

تذکر: این نرم‌افزار با نمایش حرف “ی” فارسی مشکلاتی دارد. برای رفع این مشکل فارسی ساز صفحه کلید را دریافت و اجرا کنید تا هنگام تایپ، مشکلی در نمایش آن ایجاد نشود.

نرم افزار موبایل

اگر مایلید با استفاده از تلفن همراه خود در کلاس شرکت کنید؛ نگران نباشید! با جستجوی نرم افزار “ادوبی کانکت” یا “Adobe Connect” در بازارچه‌های نرم افزار موبایل، به رایگان آن را نصب کرده و در کلاس‌ها شرکت کنید.

تذکر: امکان تایپ فارسی صحیح در نسخه موبایل وجود ندارد.

سوالات متداول و راهنمایی‌ها

وبینار یک سمینار است که به صورت آنلاین برگزار می‌شود. شرکت کنندگان وبینار از هر جایی که باشند، می‌توانند با اتصال به اینترنت (با موبایل یا لپ‌تاپ) در این سمینار شرکت کنند. در وبینار همه شرکت کنندگان تصویر مدرس، فایل‌های ارائه و تخته تدریس را مشاهده می‌کنند. همچنین می‌توانند در هر زمان، با مدرس در ارتباط بوده و سوالات خود را مطرح کرده و پاسخشان را دریافت کنند.

قبل از شروع شدن وبینار، به شما یک لینک داده می‌شود که با باز کردن آن، می‌توانید وارد وبینار شده و به بحث‌های صورت گرفته گوش فرادهید. وبینار روی تمام سیستم‌ها (از جمله موبایل‌ها و لپ‌تاپ‌ها) به راحتی اجرا می‌شود.

برای مشاهده بدون مشکل وبینار، حداقل سرعت اینترنت 256 کیلوبایت بر ثانیه واقعی و یا اینترنت با نرخ دانلود 32 کیلوبیت بر ثانیه توصیه می شود. اما در صورتی که در زمان برگزاری وبینار اینترنت شما با اختلال مواجه شد، در محیط نرم افزار وبینار امکان متوقف کردن تصویر به اشتراک گذاری شده توسط سخنران فراهم می‌باشد و این امکان موجب می‌شود به راحتی بتوانید صدای سخنران را بدون هیچگونه مشکل حتی با سرعت‌های پایین‌تر داشته باشید.

پس از دانلود نرم افزار از لینک‌های بالا یا این لینک، فایل را اجرا کنید. پس از اجرا بر روی دکمه Install کلیک کرده و منتظر بمانید فرایند نصب کامل شود. پس از اتمام نصب، پیام موفقیت آمیز به شما نمایش داده خواهد شد. این نرم افزار هیچ تنظیمات خاصی ندارد و صرفاً نیاز به یک بار نصب خواهد داشت.

آموزش ورود به کلاس‌های آنلاین

برای ورود به کلاس‌های آنلاین مرکز آموزش‌های آزاد تخصصی و مهارتی دانشگاه صنعتی شیراز، پس از نصب نرم افزار معرفی شده، مراحل زیر را دنبال کنید:

حالت اول: اگر گزینه ورود به وبینار در اختیار شما قرار داده شده است:

در این حالت گزینه‌ای شبیه به گزینه‌ی زیر در اختیارتان قرار گرفته است.

مرحله اول ورود به کلاس مجازی

مرحله اول: روی دکمه سبز رنگ کلیک کنید.

مرحله دوم: صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مشاهده خواهید کرد. در این صفحه نام خود را در جای مشخص شده وارد کرده و بر روی Enter Room کلیک کنید.

مرحله دوم ورود به کلاس آنلاین

مرحله سوم: صفحه‌ای جدید و پیغامی مشابه پیام موجود در تصویر به شما نمایش داده می‌شود. روی گزینه Open Adobe Connect کلیک کنید.

مرحله سوم ورود به کلاس آنلاین

مرحله چهارم: پس از باز شدن نرم افزار، منتظر بمانید تا فرآیند اتصال تکمیل شود.

مرحله چهارم ورود به کلاس آنلاین

مرحله پنجم: تبریک! شما وارد کلاس آنلاین شدید!

ورود به کلاس مجازی آموزشی

حالت دوم: اگر لینک وبینار در اختیار شما قرار داده شده است:

در این حالت یک لینک مشابه تصویر زیر در اختیار شما قرار می‌گیرد.

لینک ورود به کلاس مجازی

مرحله اول: نرم افزار Adobe Connect که نصب کرده‌اید را باز کنید.

محیطی شبیه به تصویر زیر مشاهده خواهید کرد. لینک دریافت شده را در باکس مشخص شده وارد کنید و روی گزینه Continue کلیک کنید.

ورود به ادوبی کانکت با لینک کلاس

اکنون از مرحله دوم حالت اول فرآیند ورود را ادامه دهید.

فیلم آموزشی کار با سیستم

به زودی در این بخش آموزش تصویری کار با محیط نرم افزار قرار داده خواهد شد.

آموزش محیط وبینار

مدرس هستید ؟

اگر مدرس هستید یا مهارتی دارید و می‌خواهید آن‌را با دیگران به اشتراک بذارید، ما مشتاقانه منتظر دریافت پیشنهادات شما هستیم!

از فرصت در خانه ماندن استفاده کنید و تخصص و مهارتی که دارید را آموزش دهید. هر کجای ایران که هستید، با میلیون‌ها مخاطب همراه شوید!

هم اکنون فرم پیشنهاد دوره را از صفحه زیر دریافت کرده و تکمیل شده‌ی آن را برای ما بفرستید!

شروع برگزاری یک وبینار رایگان
آدرس مرکز:
تلفن تماس مرکز:

مرکز آموزش‌های آزاد، تخصصی و مجازی دانشگاه صنعتی شیراز، به عنوان یکی از بخش‌های اصلی این دانشگاه در زمینه مهارت افزایی و حرفه آموزی دانشجویان و فراگیران آزاد فعالیت دارد. این مرکز با بهره‌گیری از مدرسان با تجربه در زمینه‌های تخصصی یا عمومی با تکیه بر تجربیات متخصصین در فضای آکادمیک دانشگاهی و …