وبینار افزایش کیفیت مطالعه

61 درصد تخفیف ویژه اعضای دانشگاه صنعتی شیراز

39,000 هزار تومان

یک جلسه 2 ساعته

چهارشنبه، 21 خرداد ساعت 16:30 الی 18:30

کیفیت مطالعه و کمیت آن یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که به آموزش خود اهمیت می‌دهند. نکته‌ای که شاید در نگاه اول بسیار بدیهی جلوه کند اما یکی از دلایل اصلی نتیجه نگرفتن دانشجویان یا سایر افراد نسبت به تلاش خود محسوب می‌شود، نداشتن کیفیت مناسب در هنگام مطالعه است.

کمیت مطالعه، مقدار زمانی است که برای مطلعه یک درس اختصاص می‌دهید یا به عبارت ساده‌تر همان ساعت مطالعه است. کیفیت مطالعه، میزان بازده و استفاده شما از آن واحد زمانی است. کیفیت، شیوه درس خواندن شما در واحدهای مطالعه است.

نکته مهم این است که هیچ کدام از این دو مشخصه به تنهایی مفید نیستند. چه بسا حفظ و ارتقای یکی از آن ها و عدم توجه به دیگری، می‌تواند باعث افت و بازده مطالعه شود. به عنوان مثال کسی را تصور کنید که دغدغه‌اش افزایش کمیت یا به عبارتی افزایش ساعت مطالعه باشد؛ طبیعی است که برای رسیدن به این خواسته، ممکن است هر نگاه کردنی به کتاب را جزو ساعت مطالعه‌اش محسوب کند. در حالی که مفاهیم مورد نظر نوشته را درک نکرده باشد. برای این فرد هدف از مطالعه، صرفاً افزایش ساعت و به پایان رساندن کتاب خواهد بود. طبیعی است که چنین شخصی با وجود ساعت مطالعه بالا، همواره از نتایج ضعیف خود شکایت داشته باشد. زیرا تلاش او هدفمند نیست و محتوایی ندارد. درست مانند کسی که مسیری را با چشم بسته بپیماید. طبیعی است که در این حالت هیچ کدام از اجزای مسیر برای وی قابل درک و یادگیری نخواهد بود.

اکنون شخصی را تصور کنید که صرفا به کیفیت مطالعه اهمیت می‌دهد این فرد به خاطر وسواس بالا و تمرکز زیاد روی کیفیت مطالعه، زمانی بیش از حد مورد نیاز به یک مبحث اختصاص می دهد. واضج است که وی در طول یک روز مطالب و درس‌های کمی را مطالعه خواهد کرد. نتیجه این کار برای توقف، خستگی و کم بازده بودن فرآیند مطالعه خواهد بود.

در این وبینار مباحث مهمی به شما ارائه می‌شود تا با کمک آن بتوانید کیفیت مطالعه خود را تا 5 برابر افزایش داده و از خواندن لذت ببرید!


این وبینار برگزار شده است

در این وبینار چه عناوینی را یاد می‌گیریم ؟

تصویر زن

لیلی فتحی

نویسنده کتاب پنچرگیری چرخ زندگی

سوالات متداول

وبینار (کلاس مجازی) چیست ؟

وبینار یک سمینار است که به صورت آنلاین برگزار می‌شود. شرکت کنندگان وبینار از هر جایی که باشند، می‌توانند با اتصال به اینترنت (با موبایل یا لپ‌تاپ) در این سمینار شرکت کنند. در وبینار همه شرکت کنندگان تصویر مدرس، فایل‌های ارائه و تخته تدریس را مشاهده می‌کنند. همچنین می‌توانند در هر زمان، با مدرس در ارتباط بوده و سوالات خود را مطرح کرده و پاسخشان را دریافت کنند.

چگونه می‌توانم در کلاس مجازی شرکت کنم ؟

قبل از شروع شدن وبینار، به شما یک لینک داده می‌شود که با باز کردن آن، می‌توانید وارد وبینار شده و به بحث‌های صورت گرفته گوش فرادهید. وبینار روی تمام سیستم‌ها (از جمله موبایل‌ها و لپ‌تاپ‌ها) به راحتی اجرا می‌شود.

برای مشاهده راهنمای شرکت در وبینار و دانلود نرم افزارهای مورد نیاز به این صفحه مراجعه کنید!

برای حضور در کلاس مجازی چه سرعت اینترنتی لازم است ؟

برای مشاهده بدون مشکل وبینار، حداقل سرعت اینترنت 256 کیلوبایت بر ثانیه واقعی و یا اینترنت با نرخ دانلود 25 کیلوبیت بر ثانیه توصیه می شود. اما در صورتی که در زمان برگزاری وبینار اینترنت شما با اختلال مواجه شد، در محیط نرم افزار وبینار امکان متوقف کردن تصویر به اشتراک گذاری شده توسط سخنران فراهم می‌باشد و این امکان موجب می‌شود به راحتی بتوانید صدای سخنران را بدون هیچگونه مشکل حتی با سرعت‌های پایین‌تر داشته باشید.

آیا سرفصل‌های دوره مجازی معتبر است ؟

تمامی دوره‌هایی که توسط مرکز آموزش‌های آزاد تخصصی و مهارتی دانشگاه صنعتی شیراز برگزار می‌شوند، علاوه بر پروسه تایید مدرس، می‌بایست سرفصل‌های معتبر، به‌روز و مرتبط داشته باشند؛ در غیر این‌صورت تایید دوره با مشکل مواجه خواهد شد.

چگونه می‌توان در این دوره آنلاین شرکت کرد ؟

پس از مطالعه کامل توضیحات دوره، با کلیک بر روی لینک ثبت نام در بالای همین بخش، شما به صفحه ثبت نام دوره‌ی مورد نظر هدایت خواهید شد. پس از تکمیل دقیق اطلاعات خواسته شده، نسبت به تایید و ثبت اطلاعات اقدام نمایید. در صورتی که دوره مورد نظر شامل هزینه بود، به صفحه درگاه پرداخت هدایت خواهید شد و پس از تایید پرداخت، ثبت نام شما قطعی شده و کد پیگیری به شما داده می‌شود.

چگونه می‌توانم اطلاعات بیشتری درباره این دوره کسب کنم ؟

در صورتی که نکته‌ی مبهمی در مورد این دوره برای شما وجود دارد، می‌توانید با شماره تماس مرکز (37353101-071) تماس گرفته و یا از صفحه تماس با مرکز، راه‌های دیگر را امتحان کنید!


وبینار برگزار شده است.